Artvin Gezisi

Artvin Gezisi, hakkında bilgi vermeden önce Artvine ulaşım hakkında bilgilendirmek isterim. Öncelikle Havayolunu kullanarak Artvin’e gitmek istiyorsanız, Trabzon’a uçuşları olan Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Sun Express, Pegasus Havayolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz. Trabzon Havalimanı’ndan, Havaş’ın servisleri ile Trabzon otogarına, Trabzon otogarından sıklıkla yapılan servisler ile Artvin’e ulaşabilirsiniz. Eğer Karayolu ile Ulaşaçaksanız birçok otobüs firmasının araçlarıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hatta Artvin’den ziyade bu otobüsler genellikle Batum’a kadar gitmektedir.

Artvin Gezisi Tarihi ve Doğal Güzellikler

Karagöl

Bazı yerler vardır ya hani. Cenneti bilmeden cennet diye konumlandırırız kafamızda. Cennet gibi bir yer deriz. Karagöl sanırım Türkiye’de bu cümlenin en çok kullanıldığı bölgelerden birisi. Borçka’yı geçtikten sonra yaklaşık 10 km daha yol yapıyorsun. Sonrasında eşsiz dokunulmamış bir güzelliğe denk geliyorsun. Karagöl tabiat parkına giriş ücreti  araç başı 9 TL. Buraya aracın olmadan gelmen çok zor zaten. Hazırlıklı giderseniz piknik masaları var güzel bir öğün geçirebilirsiniz. Karagöl’de sadece bir adet mekan var. Çay alabilirsiniz.

Kafkasör Yaylası

Artvin’in tepesinde var olan bir yayla. Artvin halkı buraya çok önem veriyor. Boğa güreşlerinin yapıldığı bir yer. Ayrıca yürüyüş ve dağcılıkla uğraşan bir çok kişinin bulunduğu güzel bir yayla. Kamp için özel alanlar da mevcut.

Mençuna Şelalesi

Artvin’in en güzel doğal alanlarından birisi. Çifteköprü’yü geçtikten sonra 5 km yolu var. Sonrasında ise, yaklaşık 40 dakika sürecek 800 metrelik tırmanarak yapacağın bir yürüyüş parkuru var. Yolu kolay değil. Biraz zahmetli ama emin olun sonunda değecek. Türkiye’nin en uzun şelalesidir Mençuna. ( 15 mt )