Artvin Turizm Konferansı

Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Ekibinin yazıp oynadıkları ‘Bizim Haller’ adlı skeçlerle eğitime renk katarak izleyicileri kahkahaya boğdu.  Oyuncunlar sahnede Artvin’in doğal güzelliklerini ve yöreye özgü tatları anlattı.

Program sonunda konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; Belediyenin işinin turizmle ilgilenmek olmadığını fakat bu şehrin zenginliklerini ön plana çıkararak turizmde duyarlılık oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Başkan Kocatepe ;” Belediyenin işi turizmle uğraşmak değildir ama biz turizmde farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bunu belediye olarak tek başımıza yaptığımız bir şey değil il milli Eğitim Müdürlüğümüz, Artvin Çoruh Üniversitemiz, Kültür Turizm İl Müdürlüğümüz, İşkur, Esnaf Sanatkârlar Odamız, Ticaret ve Sanayi Odamız ve şehrimizin tanıtımını yapan medya mensuplarıyla beraber bir bütün olarak yapıyoruz. Esnaf arkadaşlarım sizin işyerlerinizde arkadaşlarımız gelerek ne nasıl olmalıdır diye eğitim verecekler bunu ukalalık olarak algılamayın karınca kararınca daha iyi hizmet için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bizim zenginliklerimiz büyük şehirlerde yok biz büyüyüp onlar gibi olabiliriz ama onlar bizim zenginliklerimize sahip olamazlar.” diye sözlerini tamamladı.