"Enter"a basıp içeriğe geçin

Artvin’in Yaylaları ve Vadileri

Artvin doğal güzellik alanlarının başında nehirler, şelaleler, kanyonlar, yaylalar ve vadiler gelmektedir.
Artvin’e yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken yaylalardan ve vadilerden bahsedeceğiz…


Arsiyan Yaylası : Bol oksijenli ve keyifli bir doğa yürüyüşü yaparken küçük göllerle de karşılaşacaksınız. Diğer yaylalardan farklı olan Arsiyan Yaylası’nda kömür madeni ve tuz kayaları bulunmaktadır.
Beyazsu Yaylası : Borçka ilçesinde, Karçal Dağlarının eteklerinde muhteşem yeşilliklerin bulunduğu yaylada , ister kısa tatiller planlayabilir, isterseniz de uzun bir tatil düşünebilirsiniz.
Bilbilan Yaylası :Ardahan ile sınır olan Bilbilan Yaylası’nda yeşilin her tonuyla karşılaşacaksınız. Gitmişken yaylanın sütünün, kaymağının ve yağının lezzetine bakmadan dönmeyin.
Papart Vadisi: Özellikle yaban hayatıyla dikkatleri üzerine çeken vadiye ulaşımın kolay olması, ziyaretçiler için daha çok tercih sebebidir. Nadir rastlanan bir noktada bulunan vadi, size yeşillikleri, dağların muhteşem uyumunu sunacak.
Kafkasör Yaylası: Şehir merkezine 10 km mesafedeki Kafkasör Yaylası, merkeze 10 km mesafededir. Rengarenk doğasından sonra büyüleyeceğinize eminiz. Ayrıca haziran aylarında Kafkasör Kültür ve Sanat Festivali’de düzenlenmektedir.
Huzur isteyenler için en doğru adres…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir